Üretim


TRP Forge Metal Uzman kadrosu ile dövme hakkındaki her şeyi kendi bünyesinde ve kusursuz bir şekilde yapmayı hedeflemiştir.
Bu doğrultuda,

KALIPHANE;
Uzman Mühendis kadroları ile ürün geliştirme, AR-GE, tasarım, 3D modelleme ve Kalıp İmalatı yapmaktadır.

DÖVMEHANE;
Maxi presler, hidrolik presler, tek darbeli çekiçler ve de bu tezgahlara ait kalibrasyon- çapak kesme presleri, indüksiyon fırınları ile birlikte gerekli ilave ekipmanlar ile 0,10-250 kg arasında çeşitli boy ve şekillerde dövme parçalar üretebilmektedir.

KALİTE-KONTROL;
TSE ve TUV AUSTRIA Kalite yönetim sistemleri kapsamında ham malzemenin temininden sevkiyata kadar olan tüm aşamalar giriş muayene, proses içi muayene ve final muayeneler ile kontrol altında tutulmaktadır.

Kalite kontrol laboratuvarında sertlik ölçme (brinell-rockwell ve vikers) – boyutsal ölçüm kontrolü – yüzey çatlak kontrolü , Mikroyapı, Taneyapı, Spektral Analiz, Çekme Testi, Çentik Darbe Testi, Ultrasonik Çatlak kontrolü gibi bir çok test uygulamaktadır.

ISIL İŞLEM;
Ürünlerde istenilen sertlik ve homojenizasyona göre, Normalizasyon, Gerilim giderme, İndiksiyon sertleştirme Yüzey Temizleme, Sterilizasyon konularında kendi bünyesinde hizmet vermektedir.